«Не ділом, а словом» - або новий план розвитку Києва
Четвер, 11 квітня 2019

«Не ділом, а словом» - або новий план розвитку Києва

Київська міськдержадміністрація поставила перед своїми департаментами конкретні завдання щодо розвитку міста. У затвердженому "Плані перспективного розвитку Києва на 2019-2021 роки" прописані дедлайни для вирішення "застарілих" проблем столиці: до 2021 року планується поставити крапку в питаннях утвердження нового Генплану, реконструкції Бортницької станції аерації, санації території заводу "Радикал", будівництва індустріальних парків, інвентаризації об'єктів культурної спадщини та інше. Також в документі сказано про роботу над поточними проблемами.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, виконання Плану має сприяти інфраструктурним змінам в економіці міста та міському господарстві, а також забезпечити подальшу реалізацію реформ в різних сферах. Відзначається, що завдання Плану мають "інноваційно-інвестиційну спрямованість, повинні сприяти інфраструктурним змінам і забезпечити подальшу реалізацію реформ" в різних сферах. Також зазначається, що виконання заходів Плану не вимагає додаткового фінансування і буде відбуватися в рамках бюджету столиці.

План складається з 27 спеціалізованих блоків, що стосуються різних сфер діяльності. У кожному блоці прописані конкретні завдання, їх виконавці, а також тимчасові діапазони для втілення їх в життя.

На найближчі три роки в планах: створення бізнес-інкубаторів, технопарків, програм підтримки стартапів, коворкінг-центрів, а також - розвиток "єдиного вікна" для роботи з інвесторами на базі КП "Київське інвестиційне агентство". До 2021 року планується створення індустріальних парків за межами історичного центру.

Отже, давайте розглянемо, що пропонується втілити та змінити владою міста:


Містобудування

Столична влада черговий раз встановила тимчасові діапазони для розробки і прийняття Генерального плану та детальних планів територій на 2019-2021 роки. Крім цього, до 2020 року заплановано затвердити Містобудівну концепцію Київської агломерації та оновити ресурси містобудівного кадастру.

І знову постає питання – чому КМДА переймається агломерацією, коли в деяких районах Києва вже десятиліттями чекають будівництва метро та зручних дорожніх розв’язок?


Туризм

Вже в поточному році в КМДА погрожують розробити маркетингову програму розвитку туризму. У наступні три роки планують облаштовувати пішохідні зони, зони відпочинку, зупинки туристично-екскурсійного транспорту в центрі міста. Також в планах - створення туристичних центрів, гарячої лінії, служби юридичної та інформаційної допомоги туристам. Столична влада в цей період плануює проводити великі культурні, спортивні та ділові заходи, а також включити їх в календар подій Києва.

Нібито все зрозуміло, але чому цього влада не робила раніше? Київ вже давно відвідують туристи з Європи, особливо молодь та пенсіонери, та на жаль зручностей у плані інформації їм бракує й досі – це відсутність достатньої кількості англомовних інформаційних табличок та вказівників екскурсійних напрямків чи надрукованого англомовного матеріалу.  Що вже казати про людей з потребами, які пересуваються на інвалідних візках, адже навіть для самих киян з такими потребами нічого не робиться.


Житлово-комунальне господарство

Цей сектор вже традиційно планують модернізувати, а саме електричні, теплові та водопостачальні мережі, підвищувати енергоефективність, відновлювати бюветні комплекси. Окремим пунктом виділено реконструкція Бортницької станції аерації, яку, згідно з Планом, планують провести в 2019-2021 роках.

Натомість останні зими багато жителів столиці були свідками київських гарячих гейзерів із під асфальту і влада щороку обіцяє цю ситуацію виправити.


Транспорт

У сфері транспорту, згідно з документом, планується розробити план стабільної міської мобільності Києва, комплексну схему транспорту, схему розміщення гаражів та автостоянок. Традиційно в планах: створення перехоплюючих паркінгів, інвентаризація паркомісць, реконструкція мереж громадського транспорту, оновлення рухомого складу громадського транспорту впровадження інтелектуальних систем управління дорожнім рухом та рухом громадського транспорту.

Однак їх кількість і адреси не вказані, немає чітких планів дій, які б вказували на черговість рішення тих чи інших проблем та виконання робіт. Як то кажуть – «Вилами по воді».


Соціальне забезпечення

Тут планується монетизувати різні види соцпослуг, створити єдину інформаційно-аналітичну систему надання соцпослуг, а також розвивати проект "Муніципальна картка" Картка киянина". Крім того, в найближчі три роки столична влада планує створювати додаткові установи для незахищених та малозабезпечених людей, а також "забезпечувати житлом тих, хто потребує поліпшення житлових умов".

Та ось на скільки це реально для здійснення теж не зрозуміло, враховуючи постійні корупційні скандали навколо черг на житло та не вдосконалену систему надання соцпослуг.


Охорона здоров’я

На відміну від перерахованих вище сфер, в охороні здоров'я прописані більш чіткі показники. Протягом найближчих трьох років планується введення медичної електронної системи eHealth в 145 столичних закладах охорони здоров'я, до 2020 року - укомплектувати бригади екстреної медичної допомоги на рівні 0,8 одиниць на 10 тисяч жителів. Також до 2020 року планується реорганізувати заклади охорони здоров'я в комунальні некомерційні підприємства. В планах вирішення поточних проблем галузі - будівництво, реконструкція та капремонт установ охорони здоров'я, відкриття нових амбулаторій, розвиток проекту "Лікар у вашому домі".


Екологічна безпека

Значна частина Плану присвячена екологічній безпеці міста. Зокрема, до 2021 року планується очистити димові гази сміттєпереробного заводу "Енергія", побудувати Екофільтр котлів станцій №6 і 8 Дарницької ТЕЦ, реконструювати полігони (не уточнив, які) і створити потужності по переробці і утилізації сміття. На 2021 запланована санація територій екологічні небезпечних підприємств, зокрема, ПАТ "Радикал" і київського спецкомбінату УкрДО "Радон".

Стосовно полігонів, в так званому Плані перспективного розвитку Києва не уточнюється саме які з них мають бути реконструйовані.


Освіта

У сфері освіти, крім реконструкції та капремонтів освітніх установ, в планах: трансформація мережі інтернатів, розвиток єдиної інформаційної системи управління освітою, зокрема, створення електронних форм освіти.

Слід би було додати ще й програму розвитку харчування в освітніх установах, адже ще й досі в більшості школах, ліцеях та інших навчальних закладах готують страви згідно технічних умов ще 80-х років минулого століття, що часто не відповідає теперешнім санітарним вимогам та доцільності такго харчування сучасного підростаючого покоління українців.


Культурна спадщина

Не забули і про захист культурної спадщини. Так, протягом найближчих трьох років повинна бути проведена інвентаризація та паспортизація об'єктів культурної спадщини, створено міський портал "Культурна спадщина Києва" і інтерактивна карта з інформацією про ці об'єкти. До 2021 року планується створення культурного центру на базі кінотеатру "Краків".

Як влада міста «дбає про культурну спадщину», кияни можуть це бачити на власні очі на Володимирських пагорбах, де будується пішохідний міст не дивлячись на заперечення архітекторів та ЮНЕСКО. Тому особливої довіри розвиток та захист культурної спадщини не викликає. Далі буде…


Останній підпункт Плану розвитку міста присвячений підвищенню ефективності та прозорості роботи міських органів влади і служб. У цьому напрямку в найближчі три роки заплановано: введення системи внутрішнього контролю COSO; розробка та затвердження стратегічних планів діяльності підприємств, установ і організацій комунальної власності на середньострокову перспективу; створення бази даних майна територіальної громади в рамках концепції Kyiv Smart City.

Відповідальними за виконання кожного із завдань закріплені відповідні профільні департаменти КМДА. Останні щорічно, не пізніше 1 лютого наступного за звітним роком, повинні надавати Департаменту економіки та інвестицій КМДА звіти про виконання Плану. У свою чергу Департаменту економіки та інвестицій КМДА доручено забезпечити координацію роботи структурних підрозділів КМДА щодо виконання Плану, а також - надавати Київському міському голові щорічно, не пізніше 1 березня наступного за звітним роком, узагальненого звіту про виконання Плану.

Отже, план є, та чи буде він виконуватися, скільки точно піде коштів на його втілення, і чи покращить це життя киянам та гостям столиці говорити зарано.

Склалася традиція, що великі амбіції у столичної влади з’являються тоді, коли скоро вибори. Наступні, мають відбутися наступного року.

Однак, чинний міський голова Віталій Кличко, планує випробувати Фортуну вже цієї осені, на парламентських виборах, реанімувавши свій політичний проект - партію "УДАР". Правда, зробити це буде нелегко, адже Віталій Кличко є чинним головою президентської партії "Блок Петра Порошенка - Солідарність".

Осінь обіцяє бути насиченою. Проблеми Києва будуть відкладені у сторону: столиця надалі буде потихеньку руйнуватися.

Тільки нові лідери  разом з новими командами зможуть відродити наше рідне місто.

«Не ділом, а словом» - або новий план розвитку Києва
Четвер, 11 квітня 2019

«Не ділом, а словом» - або новий план розвитку Києва

Київська міськдержадміністрація поставила перед своїми департаментами конкретні завдання щодо розвитку міста. У затвердженому "Плані перспективного розвитку Києва на 2019-2021 роки" прописані дедлайни для вирішення "застарілих" проблем столиці: до 2021 року планується поставити крапку в питаннях утвердження нового Генплану, реконструкції Бортницької станції аерації, санації території заводу "Радикал", будівництва індустріальних парків, інвентаризації об'єктів культурної спадщини та інше. Також в документі сказано про роботу над поточними проблемами.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, виконання Плану має сприяти інфраструктурним змінам в економіці міста та міському господарстві, а також забезпечити подальшу реалізацію реформ в різних сферах. Відзначається, що завдання Плану мають "інноваційно-інвестиційну спрямованість, повинні сприяти інфраструктурним змінам і забезпечити подальшу реалізацію реформ" в різних сферах. Також зазначається, що виконання заходів Плану не вимагає додаткового фінансування і буде відбуватися в рамках бюджету столиці.

План складається з 27 спеціалізованих блоків, що стосуються різних сфер діяльності. У кожному блоці прописані конкретні завдання, їх виконавці, а також тимчасові діапазони для втілення їх в життя.

На найближчі три роки в планах: створення бізнес-інкубаторів, технопарків, програм підтримки стартапів, коворкінг-центрів, а також - розвиток "єдиного вікна" для роботи з інвесторами на базі КП "Київське інвестиційне агентство". До 2021 року планується створення індустріальних парків за межами історичного центру.

Отже, давайте розглянемо, що пропонується втілити та змінити владою міста:


Містобудування

Столична влада черговий раз встановила тимчасові діапазони для розробки і прийняття Генерального плану та детальних планів територій на 2019-2021 роки. Крім цього, до 2020 року заплановано затвердити Містобудівну концепцію Київської агломерації та оновити ресурси містобудівного кадастру.

І знову постає питання – чому КМДА переймається агломерацією, коли в деяких районах Києва вже десятиліттями чекають будівництва метро та зручних дорожніх розв’язок?


Туризм

Вже в поточному році в КМДА погрожують розробити маркетингову програму розвитку туризму. У наступні три роки планують облаштовувати пішохідні зони, зони відпочинку, зупинки туристично-екскурсійного транспорту в центрі міста. Також в планах - створення туристичних центрів, гарячої лінії, служби юридичної та інформаційної допомоги туристам. Столична влада в цей період плануює проводити великі культурні, спортивні та ділові заходи, а також включити їх в календар подій Києва.

Нібито все зрозуміло, але чому цього влада не робила раніше? Київ вже давно відвідують туристи з Європи, особливо молодь та пенсіонери, та на жаль зручностей у плані інформації їм бракує й досі – це відсутність достатньої кількості англомовних інформаційних табличок та вказівників екскурсійних напрямків чи надрукованого англомовного матеріалу.  Що вже казати про людей з потребами, які пересуваються на інвалідних візках, адже навіть для самих киян з такими потребами нічого не робиться.


Житлово-комунальне господарство

Цей сектор вже традиційно планують модернізувати, а саме електричні, теплові та водопостачальні мережі, підвищувати енергоефективність, відновлювати бюветні комплекси. Окремим пунктом виділено реконструкція Бортницької станції аерації, яку, згідно з Планом, планують провести в 2019-2021 роках.

Натомість останні зими багато жителів столиці були свідками київських гарячих гейзерів із під асфальту і влада щороку обіцяє цю ситуацію виправити.


Транспорт

У сфері транспорту, згідно з документом, планується розробити план стабільної міської мобільності Києва, комплексну схему транспорту, схему розміщення гаражів та автостоянок. Традиційно в планах: створення перехоплюючих паркінгів, інвентаризація паркомісць, реконструкція мереж громадського транспорту, оновлення рухомого складу громадського транспорту впровадження інтелектуальних систем управління дорожнім рухом та рухом громадського транспорту.

Однак їх кількість і адреси не вказані, немає чітких планів дій, які б вказували на черговість рішення тих чи інших проблем та виконання робіт. Як то кажуть – «Вилами по воді».


Соціальне забезпечення

Тут планується монетизувати різні види соцпослуг, створити єдину інформаційно-аналітичну систему надання соцпослуг, а також розвивати проект "Муніципальна картка" Картка киянина". Крім того, в найближчі три роки столична влада планує створювати додаткові установи для незахищених та малозабезпечених людей, а також "забезпечувати житлом тих, хто потребує поліпшення житлових умов".

Та ось на скільки це реально для здійснення теж не зрозуміло, враховуючи постійні корупційні скандали навколо черг на житло та не вдосконалену систему надання соцпослуг.


Охорона здоров’я

На відміну від перерахованих вище сфер, в охороні здоров'я прописані більш чіткі показники. Протягом найближчих трьох років планується введення медичної електронної системи eHealth в 145 столичних закладах охорони здоров'я, до 2020 року - укомплектувати бригади екстреної медичної допомоги на рівні 0,8 одиниць на 10 тисяч жителів. Також до 2020 року планується реорганізувати заклади охорони здоров'я в комунальні некомерційні підприємства. В планах вирішення поточних проблем галузі - будівництво, реконструкція та капремонт установ охорони здоров'я, відкриття нових амбулаторій, розвиток проекту "Лікар у вашому домі".


Екологічна безпека

Значна частина Плану присвячена екологічній безпеці міста. Зокрема, до 2021 року планується очистити димові гази сміттєпереробного заводу "Енергія", побудувати Екофільтр котлів станцій №6 і 8 Дарницької ТЕЦ, реконструювати полігони (не уточнив, які) і створити потужності по переробці і утилізації сміття. На 2021 запланована санація територій екологічні небезпечних підприємств, зокрема, ПАТ "Радикал" і київського спецкомбінату УкрДО "Радон".

Стосовно полігонів, в так званому Плані перспективного розвитку Києва не уточнюється саме які з них мають бути реконструйовані.


Освіта

У сфері освіти, крім реконструкції та капремонтів освітніх установ, в планах: трансформація мережі інтернатів, розвиток єдиної інформаційної системи управління освітою, зокрема, створення електронних форм освіти.

Слід би було додати ще й програму розвитку харчування в освітніх установах, адже ще й досі в більшості школах, ліцеях та інших навчальних закладах готують страви згідно технічних умов ще 80-х років минулого століття, що часто не відповідає теперешнім санітарним вимогам та доцільності такго харчування сучасного підростаючого покоління українців.


Культурна спадщина

Не забули і про захист культурної спадщини. Так, протягом найближчих трьох років повинна бути проведена інвентаризація та паспортизація об'єктів культурної спадщини, створено міський портал "Культурна спадщина Києва" і інтерактивна карта з інформацією про ці об'єкти. До 2021 року планується створення культурного центру на базі кінотеатру "Краків".

Як влада міста «дбає про культурну спадщину», кияни можуть це бачити на власні очі на Володимирських пагорбах, де будується пішохідний міст не дивлячись на заперечення архітекторів та ЮНЕСКО. Тому особливої довіри розвиток та захист культурної спадщини не викликає. Далі буде…


Останній підпункт Плану розвитку міста присвячений підвищенню ефективності та прозорості роботи міських органів влади і служб. У цьому напрямку в найближчі три роки заплановано: введення системи внутрішнього контролю COSO; розробка та затвердження стратегічних планів діяльності підприємств, установ і організацій комунальної власності на середньострокову перспективу; створення бази даних майна територіальної громади в рамках концепції Kyiv Smart City.

Відповідальними за виконання кожного із завдань закріплені відповідні профільні департаменти КМДА. Останні щорічно, не пізніше 1 лютого наступного за звітним роком, повинні надавати Департаменту економіки та інвестицій КМДА звіти про виконання Плану. У свою чергу Департаменту економіки та інвестицій КМДА доручено забезпечити координацію роботи структурних підрозділів КМДА щодо виконання Плану, а також - надавати Київському міському голові щорічно, не пізніше 1 березня наступного за звітним роком, узагальненого звіту про виконання Плану.

Отже, план є, та чи буде він виконуватися, скільки точно піде коштів на його втілення, і чи покращить це життя киянам та гостям столиці говорити зарано.

Склалася традиція, що великі амбіції у столичної влади з’являються тоді, коли скоро вибори. Наступні, мають відбутися наступного року.

Однак, чинний міський голова Віталій Кличко, планує випробувати Фортуну вже цієї осені, на парламентських виборах, реанімувавши свій політичний проект - партію "УДАР". Правда, зробити це буде нелегко, адже Віталій Кличко є чинним головою президентської партії "Блок Петра Порошенка - Солідарність".

Осінь обіцяє бути насиченою. Проблеми Києва будуть відкладені у сторону: столиця надалі буде потихеньку руйнуватися.

Тільки нові лідери  разом з новими командами зможуть відродити наше рідне місто.